Pragoalarm 2012

V tomto týdnu se konala dnes již tradiční výstava bezpečnostních technologií PragoAlarm. Veletrh se konal v pravém křídle Průmyslového Paláce na výstavišti v Praze. Naše Asociace Gremium Alarm byla generálním partnerem této události a zároveň v rámci výstavy oslavila 20 let činnosti.

Stánky jsou uklizeny, společnosti a firmy začínají připravovat vyhodnocení a dělat všemožné statistiky vystavovaných technologií, zákazníků, návštěv, jejích druhů, rozdělení odborníků a tak dále. Všechny oficiální data ohledně výstavy teprve přijdou, ale z reakcí vystavovatelů a návštěvníků si již dnes dovolíme konstatovat, že to byla výstava úspěšná!

Potěšující zprávou byly návštěvy mnoha novinářů, včetně účasti české televize. Zájem o informace, nové poznatky a technologie z našeho oboru byl značný.

Nový koncept, připraven ve spolupráci i s AGA se ukázal jako života schopný. Samostatná výstava v oblasti zabezpečení ukázala, že má na trhu své místo je o ni mezi odborníky stále zájem. Výstavu okořenili vystoupení hasičů a další ukázky z běžného života bezpečnostních složek.

Příjemným okořeněním výstavy byla opravdu velkolepá oslava 20 let od vzniku Asociace Grémium Alarm. Oslava se konala v krásném a reprezentativním prostoru střední haly Průmyslového paláce za účasti více než 200 lidí ze členů AGA, ale i vrcholných představitelů státní správy a odborné veřejnosti.

K tématu PragoAlarmu 2012 se určitě ještě vrátíme, a to po zveřejnění oficiálních statistik. Těšte se i na zajímavé fotografie.

Milan Ceeh
Viceprezident AGA