Závěrečná tisková zpráva FSDays 2015

TISKOVÁ ZPRÁVA – Praha, 21. září 2015 – Novinky z oborů bezpečnosti a řešení bezpečnosti ve školách představuje FSDays 2015.

Ve dnech 15. – 19. září 2015 se v letňanském výstavním areálu PVA EXPO PRAHA uskutečnil již 7. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2015 (FSDays 2015). Jeho hlavnímu tématu BEZPEČNÁ ŠKOLA se věnovaly nejen mnohé expozice vystavovatelů, ale velkému zájmu účastníků se těší i odborná konference zabývající se touto otázkou.

Na výstavní ploše 1200 m2 představilo nejnovější technologie a premiéry z oborů fire & security, IT bezpečnosti, integrovaných systémů budov a mnoha dalších specializací 40 významných společností.

Veletrh FSDays se konal již počtvrté souběžně s největším stavebním veletrhem FOR ARCH. Celý komplex veletrhů navštívilo za 5 dní 80.000 návštěvníků a zúčastnilo se jej 830 domácích a zahraničních vystavovatelů.

O celých 40% se zvýšil počet odborných, cíleně zvaných návštěvníků veletrhu FSDays 2015!

Za dobu svého trvání FSDays získalo pověst kvalitního odborného veletrhu reagujícího na aktuální dění v oboru bezpečnosti. FSDays přináší nové trendy, informace, zajímavosti ze světa bezpečnosti odborným návštěvníkům a přívržencům B2B sektoru, stejně tak jako široké veřejnosti. V rámci odborného doprovodného programu se účastníci se setkávají a diskutují s předními odborníky a představiteli bezpečnostního průmyslu.

„Vzhledem k tomu, jak důležitá je bezpečnost v současné době v oblasti školství, zvolili jsme ji jako hlavní téma letošního ročníku FSDays. K tématu BEZPEČNÁ ŠKOLA představují svá jedinečná řešení mnozí vystavovatelé a zároveň se mu věnuje  celodenní odborná konference,“ představil hlavní zaměření letošního ročníku veletrhu Aleš Beneš, ředitel organizující společnosti Mascotte s.r.o.

FSDays 2015 byla umístěna v samém středu výstavního areálu. Zajímavou novinkou bylo nové členění, které umožnilo návštěvníkům snadnější orientaci na veletrhu. V samostatné výstavní hale 2D, označené jako FSDays BUSINESS, byla situována B2B část veletrhu – výrobci, dovozci a distributoři bezpečnostní techniky, zaměření především na odborného návštěvníka. V bezprostředně přiléhající hale 5A, označené jako FSDays HOME, se prezentovali vystavovatelé, kteří chtěli oslovit zejména širokou veřejnost – koncového zákazníka.

Generálním partnerem FSDays 2015 byla Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm. Záštitu poskytlo Ministerstvo vnitra ČR, Hlavní město Praha a Policie České republiky. Odbornými partnery veletrhu byly ASIS International ČR a Cech EPS ČR, mezi další partnery a spolupracující organizace patřila Asociace soukromých bezpečnostních služeb ČR, IFMA CZ, Cech mechanických zámkových systémů ČR, Městská policie Hl. m. Prahy, Český klub bezpečnostních služeb o. s., Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Poděkování patří i řadě mediálních partnerů, kteří svými příspěvky podpořili informovanost o veletrhu.

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA
Odborný doprovodný program k bezpečnostnímu veletrhu FSDays 2015
Termín: 15. 9. 2015 od 10:00 do 16:20 hodin
Místo: PVA EXPO Praha v Letňanech
Organizátor: Mascotte s.r.o.

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA ze zúčastnilo neuvěřitelných 170 registrovaných účastníků.

Cílem konference bylo seznámit ředitele škol a především jejich zřizovatele, státní správu a samosprávu,
s technickými možnostmi při komplexním zabezpečení školských zařízení s ohledem na maximální možnou ochranu žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před nebezpečím požáru, vandalismem nebo krádežemi.

Souhrn témat konference:

Záštitu nad konferencí převzal Mgr. Jaroslav Fidrmuc, náměstek ministryně školství, mládeže
a tělovýchovy a Mgr. Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektor. Konferenci podpořila celá řada významných profesních organizací, asociací, ale i komerčních subjektů.

Soutěž FSDays AWARD 2015

Již tradiční prestižní soutěž FSDays AWARD o nejlepší a nejzajímavější produkt či službu vyhlašuje každoročně organizátor veletrhu. Soutěž je určena pro všechny společnosti prezentující se na FSDays 2015. Ocenění nepochybně výrazně pomáhá uvedení nových výrobků na trh a jejich dalším komerčním úspěchům.

Přihlášené exponáty hodnotí komise, složená ze zkušených odborníků bezpečnostního průmyslu. Hlavní cenou FSDays AWARD 2015 je originální masivní skleněná plastika navržená předním českým designérem Pavlem Šťastným.

V letošním roce se soutěže zúčastnily celkem 4 společnosti s 5 produkty.

V úterý dne 15. 9. 2015 byly vyhlášeny výsledky soutěže FSDays AWARD 2015, porota udělila celkem 2 hlavní ceny:

ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o.

mechatronický přístupový systém FAB + CLIQ
Spojení tradičních mechanických prvků FAB s moderní elektronikou. Původní systém generálního klíče lze rozšiřovat bez kabelů a úprav dveří. Výrobce: ASSA ABLOY, Rychnov

SICURIT CS, spol. s r.o.

ABSOLUTE PRO – IMTDT200
Duální bariéra s kombinací infračervené (IR) světelné závory a mikrovlnné (MW) technologie. Důsledkem důmyslné kombinace duálních digitálních technologií je maximální eliminace falešných poplachů vlivem okolního prostředí. Zařízení se skládá z dvojice hliníkových sloupů, ve kterých jsou do řídící a vyhodnocovací jednotky integrovaná IR, MW a další zařízení. Jedná se o modulární systém, kde různé výškové provedení sloupů lze vybavit odpovídajícím počtem mikrovlnných a infra bariér. Patentovaný aktivní infra systém s obousměrným kódovaným přenosem zajišťuje unikátní imunitu vůči přímému osvitu sluncem nebo reflektory aut a současně zajišťuje synchronizaci obou sloupů. Mikrovlnné vysílací a přijímací jednotky lze doplnit o modul s dopplerovou mikrovlnou pro vykrytí mrtvých zón tam, kde se bariéry nepřekrývají. Sloupy lze vybavit také CCTV kamerou pro vizuální dohled.
Výrobce: SICURIT Alarmitalia Spa

Dalšími přihlášenými exponáty do soutěže FSDays AWARD 2015 byly:

Bateriový autonomní GSM alarm střežící život a zdraví svých majitelů. „Fumerex vám dovolí vrátit se domů v čas…“

IP síťová kamera s úhlem záběru 360 ° (rybí oko), rozlišení 12 megapixelů

Bezdrátový video komunikační systém s ovládáním elektrických zámků zajišťuje bezpečnost celého domu.

8. ročník veletrhu – FSDays 2016 se uskuteční opět v měsíci září příštího roku, tentokrát ve dnech
20. – 24. 9. 2016.

Veškeré informace týkající se FSDays 2015 a odborné konference včetně podrobného programu najdete na www.fsdays.cz.
Kontakt pro média:
Sylva Havelková, tel: +420 728 885 875,  e-mail: havelkova@mascotte.cz
www.fsdays.cz

E-poradna

Kalendář akcí

Květen 2016
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9

Euralarm General Assembly 2016

Valné shromáždění EURALARM

  • WWW: www.euralarm.org
  • Místo konání: Lisabon, Portugalsko
  • Lokalita: zahraniční
10

FOR INDUSTRY 2016

15. Mezinárodní veletrh strojírenských technologií

11

FOR INDUSTRY 2016

15. Mezinárodní veletrh strojírenských technologií

12

FOR INDUSTRY 2016

15. Mezinárodní veletrh strojírenských technologií

13

FOR INDUSTRY 2016

15. Mezinárodní veletrh strojírenských technologií

14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25

Riešenie krízových situácií v špecifickom prostredí

21. medzinárodná vedecká konferencia

26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Přehled akcí

Pristupove-systemy_300x300
RZV_logo-partneri
logo-bl
strazny-detektiv
banner_200x80