E-poradna

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Nevíte na koho se obrátit pro radu?

Napište nám

Dotaz
  1. (vyžadováno)
  2. (vyžadován platný e-mail)
Dotaz
  1. (vyžadováno)
 

cforms contact form by delicious:days

Montáž zabezpečovacího zařízení svépomocí

25. 4. 2017

Otázka

Na některých našich objektech pomalu dosluhují systémy Jablotron 63 a rádi bychom je vyměnili za modernější systém 100 téhož výrobce. Dříve nám tyto výměny zajišťoval externí pracovník jako OSVČ, ten je ale již v zaměstnaneckém poměru a prostě na nás nemá čas. Se školícím odborem Jablotronu jsem se dohodl a je jim vlastně úplně jedno, zdali máme nějaké elektrovzdělání a koncesi na „Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob“. Stav je takový, že já osobně mám vzdělání v oboru elektrotechnika (sice na gymnáziu, ale mám maturitu z elektrotechniky a osvědčení z vyhl. 50/78Sb., §§6,7), ale jako firma nemáme výše zmíněnou koncesi.
Moje otázka je: potřebujeme podle vašeho názoru koncesi, když nebudeme v oboru instalací zabezpečovacích zařízení podnikat a budeme ZZ instalovat pouze a výhradně pro vlastní potřebu?

Děkuji za odpověď.
Petr Filipi

Zobrazit odpověď

Povinné revize kamerových systémů

20. 2. 2017

Otázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsou povinné revize kamerových systémů. Pokud ano, tak podle kterých norem. Děkuji za odpověď Kočí David

Zobrazit odpověď

Zabezpečení Octavia II rok 2009

4. 9. 2015

Otázka

Dobrý den,
jaký nejlepší systém nebo kombinaci byste mne doporučili pro Octavii z r.2009 když parkuji ve městě na sídlišti? Děkuji Pepa

Zobrazit odpověď

Kamerové systémy

30. 5. 2014

Otázka

Dobrý den dovoluji si Vás požádat o kontakt na společnosti pro kamerové systémy ,mam poptavku na kamerový systém , děkuji Vám Vavra

Zobrazit odpověď

Systém přivolání pomoci

25. 3. 2014

Otázka

Dobrý den,

jsme firma MICROCOMP Plus zabývající se EZS, EPS a inteligentní elektroinstalací.
Tímto se obracím na vás s dotazem ohledně centrálního přivolání pomoci. Zákazník chce zpracovat nabídku na obnovu systému přivolání pomoci. Jedná se o objekt Domova seniorů. Chceme mu nabídnout centrální automatizovaný systém postavený na PLC TECOMAT. Rád bych se vás zeptal jestli je nutné na takovou instalaci mít nějaké oprávnění, certifikaci, apod.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

S pozdravem Matěj Holub
MICROCOMP Plus s.r.o.

Zobrazit odpověď

Funkční zkouška PZTS

17. 3. 2014

Otázka

Dobrý den,

je nutné při revizi, resp. roční funkční zkoušce PZTS provádět i revizi napájení 230V, nebo revizi silové části lze provádět dle ČSN 33 1500 jednou za tři roky?

Děkuji Vám
Jan Veselý

Zobrazit odpověď

Dotaz na poplatky za členství v AGA

22. 1. 2014

Otázka

Dobrý den,
chci se prosím zeptat na poplatky za členství v AGA. Děkuji.

S pozdravem

Pavel Juzek

Zobrazit odpověď

Tabulka F.1- úrovně střežení ČSN CLC/TS 50131-7

22. 1. 2014

Otázka

Dobrý den. Prosím o informaci, zda je tabulkou F.1 v ČSN CLC/TS 50131-7 a přílohou C TNI 334591-1 požadována instalace mag. kontaktů na oknech a dveřích v objektech se stupněm zabezpečení 2. V ČSN EN 50131-1ed.2 jsem našel v článku 8.3.7. jako jednu z možností, že otevření dveří k příchodové/odchodové trase musí iniciovat příchodovou funkci.
Jiný požadavek jsem nenašel. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Odolnost turniketu proti vloupání

21. 2. 2013

Otázka

Dobrý den, jsem konstruktér fy Cominfo a.s.. Pro zákazníka potřebujeme provést certifikaci zabezpečení plnorozměrového motorového turniketu s vysokým zstupněm ochrany dle normy. Prošel jsem normy ČSN EN 1627, 1628, 1629, 1630 a bohužel tyto normy takovému zařízení nevyhovují. Máme k dispozici ještě britskou normu LPS1175, podle které lze testovat turnikety. Existuje nějaký evropský, případně český ekvivalent? Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď

Cena za projektovou dokumentaci

16. 10. 2012

Otázka

Dobrý den, na základě jakých kritérií je možné určit cenu za projektovou dokumentaci u slaboproudých systémů? Mnoho firem ho nabízí zcela zdarma, je to podle vás v pořádku? Děkuji

Zobrazit odpověď

Společná trasa PZTS a EPS

8. 8. 2012

Otázka

Dobrý den, je možné vést v jednom optickém kabelu po různých vláknech společně technologie EPS a PZTS? Nebrání tomuto některá z technických norem? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Doklad o funkční zkoušce PZTS

14. 5. 2012

Otázka

Dobrý den. Prosím Vás o informaci, zda existuje vzor dokladu o provedení funkční zkoušky na PZTS dle ČSN CLC/TS 50131-7. Pokud ano, tak kde se dá získat. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Instalace v zahraničí

15. 2. 2012

Otázka

Dobry den, sme mala spolocnost zo Slovenska zaoberajuca sa medzi inym aj kamerovou technikou. S istou Slovenskou obchodnou sietou sme podpisali zmluvu o montazi kamerovych systemov v ich prevadzkach. Par ich je aj v Cechach. Kdesi (uz to spatne neivem najst) som cital, ze by som mal takuto instalaciu oznamit niektoremu Ceskemu uradu? Viete mi to prosim potvrdit a upresnit, alebo vyvratit. Dakujem.

Zobrazit odpověď

Záběry z kamery

23. 1. 2012

Otázka

Dobrý den, zajímalo by mne, zda mohou být záběry událostí na chodníku z mé kamery u vchodu do domu použity jako důkazní prostředek při objasňování trestného činu?

Zobrazit odpověď

Poskytnutí kamerového záznamu

23. 1. 2012

Otázka

Dobrý den, jsem povinen předat záznam ze soukromého kamerového systému Městské policii?

Zobrazit odpověď

Certifikace NBÚ k dodanému kamerovému systému

23. 1. 2012

Otázka

Dobrý den, instalovali jsme kamerový systém do obchodu. Majitel obchodu požaduje certifikaci NBÚ k dodanému kamerovému systému. Jak ji získám?

Zobrazit odpověď

Prohlášení o shodě k instalovanému poplachovému systému

23. 1. 2012

Otázka

Dobrý den, při stavebním řízení je po mě požadováno prohlášení o shodě k instalovanému poplachovému systému, distributor mi jej nepředal. Mohu jej vystavit? Jak má prohlášení o shodě vypadat?

Zobrazit odpověď

Certifikace výrobku pro stavební řízení

23. 1. 2012

Otázka

Dobrý den, jsem dovozce požární signalizace a při stavebním řízení je po mě vyžadována certifikace od českého certifikačního orgánu, Výrobky přitom mají certifikaci VdS. Je to správné? Proč máme za totéž platit dvakrát?

Zobrazit odpověď

Informace pro členy

Informace pro členy

Kontakty

Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm z. s.

Florentinum (recepce A)
Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

TEL: (+420) 266 721 540
GSM: (+420) 602 403 939
E-mail: info@gremiumalarm.cz
IČ: 638 39 911

PARTNER VÝSTAVBY

NOVÝCH WEBOVÝCH STRÁNEK AGA

Hlavní partner činnosti

v EURALARM

ODBORNOU ČINNOST AGA PODPORUJÍ