Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm Navigace

AMPER - veletrh budoucích technologií


AMPER – veletrh budoucích technologií

Veletrh AMPER je každoročně největší událostí v oblastech elektrotechniky, energetiky, elektroinstalace, elektroniky, digitalizace, automatizace, ICT, osvětlení a zabezpečení v České republice i na Slovensku. Pro letošní již 28. ročník připravují organizátoři nabitý a pestrý odborný doprovodný program, který se zaměří na nejmodernější technologie především v éře digitalizace a 5G sítí.

Kromě samostatných konferencí, seminářů a odborných setkání se návštěvníci mohou těšit i na rozsáhlá vícedenní fóra jako je např. FÓRUM OPTONIKA zaměřené na novinky z oblasti optiky, fotoniky a laserů, dále FÓRUM AUTOMATIZACE & DIGITALIZACE v rámci kterého bude zvláštní pozornost věnována tématům jako je kybernetická bezpečnost, digitální dvojče, AI, IoT, cloud & edge computing, virtuální a rozšířená realita, blockchain, měřicí a přístrojová technika pro podporu digitalizace průmyslu, průmyslové roboty, štíhlá výroba, 3D tisk a další. Soubor odborných přednášek a seminářů bude tvořit FÓRUM ENERGETIKY. Hlavními tématy fóra budou energetická soběstačnost, diverzifikace zdrojů energií a jejich akumulace, souběžné získávání elektrické energie a tepla z obnovitelných zdrojů a také vodík jako zdroj. V rámci programu AMPER SMART & SAFE CITY proběhne konference Smart city v praxi a Kybernetická bezpečnost. Na konferencích vystoupí přední zástupci vlády, regulačních autorit i průmyslu. Pozornost municipalit sklízí každoročně konference Smart city v praxi, v rámci které probíhá diskuze i prezentace moderních technologií i praktických ukázek řešení problémů v městech a obcích. Diskutovat se bude i o ochraně kritické infrastruktury státu a o konkrétních možnostech kybernetických rizik v praxi. Přímo na veletrhu následně probíhá prezentace technologických novinek i koncepčních řešení z těchto oblastí.

Síť nové generace 5G představí na své expozici v hale P společnost Vodafone v rámci doprovodného programu AMPER 5G EXPERIENCE ZONE. Zde si návštěvníci budou moci prohlédnout technologie, use casy a dema s názornou ukázkou řešení pro města a obce, které zvítězily v rámci soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu – 5G pro 5 měst.

Nově bude do doprovodného programu zařazena odborná konference OSVĚTLOVÁNÍ 2020, kde se bude diskutovat o vlivu světla na člověka v budovách, interiérech i venkovním prostředí. Nebude chybět ani oblíbená přehlídka e-mobility AMPER MOTION a tradiční dvoudenní Celostátní setkání elektrotechniků.

Řešení pro chytré a bezpečné budovy v éře digitalizace

Nejen diskuze nad nejnovějšími trendy, ale i prezentace inovací a novinek největších lídrů ve svých oborech. Společnost ABB na veletrhu AMPER představí produktové novinky, které spoluvytváří chytré domácnosti, domy, továrny i celá města. Chytrým systémům, které se starají o bezpečí a komfort jejich uživatelů, se budou na veletrhu věnovat i společnosti HDL Automation, ELKO EP, Teco, Niko Slovakia, Wago-Elektro, FASTER CZ, Jablotron Alarms nebo společnost Schneider Electric, která je specialistou na energetický management a automatizační digitální řešení.

Návštěvníci veletrhu se mohou také těšit na novinky předního světového dodavatele rozváděčových skříní společnosti Rittal Czech a její sesterské společnosti Eplan, která je významným dodavatelem softwarových nástrojů pro projektanty. Na veletrhu AMPER mají tradičně silné zázemí také vystavovatelé z oblasti osvětlovací techniky. Představí řešení pro vnitřní i venkovní prostředí včetně stožárů pro osvětlení a led osvětlení na míru.

Obr. 1 – HDL Automation – prezentace řešení tzv. chytrých budov na veletrhu AMPER

Více informací najdete na www.amper.cz.