Měsíčník KOMORA 11/2023

V listopadovém tištěném měsíčníku KOMORA, který informuje o činnosti Hospodářské komory ČR, je uveřejněn článek prezidenta Asociace Grémium Alarm Ing. Václava Nepraše na téma kvalita zakázek na bezpečnostní technologie. Doporučuje způsob výběru kvalitního, odborně způsobilého dodavatele a také jakou techniku zvolit. Připomíná i metodiku, doporučující jak zakázku, vč. veřejné lze zadat, ale také vybrat dodavatele podle […]

ČTĚTE VÍCE

Seminář na půdě Poslanecké sněmovny

Na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se 15.11. uskutečnil seminář „Restrukturalizace ICT v samosprávě, reálné zkušenosti“, který se mimo jiné věnoval bezpečnosti obecně i s ohledem na kybernetické hrozby. Jednání se zúčastnil kolega Štěpán Lasák v rámci spolupráce mezi AGA a ČIMIB (Český institut manažerů informační bezpečnosti).

ČTĚTE VÍCE

Pracovní setkání „Podnikání a bezpečnost“

V tomto týdnu proběhlo v prostorách Hospodářské komory ČR pracovní setkání „Podnikání a bezpečnost“, kde v panelové diskuzi vystoupila Veronika Fáberová, členka prezidia Asociace Gremium Alarm a majitelka společnosti Doverville.  Na pořadu jednání byla aktuální témata v této oblasti týkající se například fyzické bezpečnosti, využití technologií nebo ochranou proti kyberútokům.

ČTĚTE VÍCE

Firemné dni na půdě FBI Žilinské univerzity

Dne 8.11.2023 se na půdě FBI (Fakulta bezpečnostného inžinierstva) Žilinské univerzity tradičně konala akce s názvem „Firemné dni“, která je zaměřená pro studenty fakulty. Uvedené akce se zúčastnil Pavel Nerheš ze společnosti G4S, který prezentoval možnosti stáží v ČR a jako člen prezidia AGA představil činnost asociace a její zaměření.

ČTĚTE VÍCE

Členská schůze našeho kolektivního člena ČKBS

Ve čtvrtek 9. listopadu 2023 proběhne v sídle Hospodářské komory České republiky XXX. členská schůze Českého klubu bezpečnostních služeb z.s., partnerské asociace v rámci HK ČR. Na programu budou vedle aktuálních informací o činnosti a průběžném hospodaření také diskutováno další zaměření ČKBS a plán práce na rok 2024. Za Gremium AGA vystoupí jeho prezident Václav Nepraš.

ČTĚTE VÍCE

Jednání Bezpečnostní sekce HK ČR

Dne 26. října 2023 se v sídle Hospodářské komory České republiky uskuteční jednání Bezpečnostní sekce Hospodářské komory České republiky, které řídí její předseda Václav Nepraš, prezident AGA. Na programu jsou mimo jiné informace o aktuálním stavu návrhu zákona o bezpečnostní činnosti podnikajících osob, činnost Centra technické normalizace (CTN) – převzetí a překlady technických norem i pohledy […]

ČTĚTE VÍCE

Účast viceprezidenta AGA na Mezinárodním strojírenském veletrhu

V tomto týdnu proběhl v Brně již 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu s hlavním mottem „Digitalizace, Inovace a Průmysl 4.0“. Součástí programu byla „digitální stage“, na které uvedl viceprezident AGA Jiří Jirkovský také bezpečnostní aspekt využití pokročilých technologií. MSV  je největší průmyslový veletrh ve střední Evropě, letos zde vystavovalo 1260 firem ze 43 zemí.

ČTĚTE VÍCE

LOCKFEST 2023

Ve dnech 23. – 24. 9. 2023 se konal v Hotelu Termal v Karlových Varech Mezinárodní zámkařský veletrh LOCKFEST 2023. Více informací na LockFest 2023 a www.azks.cz. Na facebookových stránkách Lockfestu jsou i zajímavé informace od jednotlivých vystavovatelů. Prezident AGA Václav Nepraš se veletrhu Lockfest také zúčastnil. Během veletrhu byly podepsány dohody o kolektivním členství […]

ČTĚTE VÍCE

Zasedání bezpečnostní asociace Euralarm

V holandském Zoetermeeru se uskutečnilo zasedání evropské bezpečnostní asociace Euralarm, kde byla Česká republika zastoupena reprezentací AGA. Velmi pozitivní zprávou je informace o tom, že Praha byla vybrána jako místo příští Valné hromady Euralarmu ve dnech 4.-6. června 2024.

ČTĚTE VÍCE

Zobrazeno 1-10 z 117 výsledků