Fakulta aplikované informatiky UTB ve Zlíně se zabývá třemi odbornými oblastmi, a to jak v rámci vysokoškolského vzdělávání, v rámci kurzů celoživotního vzdělávání a také v rámci vědecko-výzkumných, vývojových i inovačních aktivit. V těchto odborných směrech spolupracuje s řadou průmyslových firem a nabízí spolupráci i pro všechny členy AGA, a to v oblastech:
1. Standardního vysokoškolského vzdělávání v bakalářském, magisterském navazujícím i doktorském stupni studia. Podrobnosti a studijní plány je možno najít na:
https://fai.utb.cz/student/vyuka/studijni-plany/
https://fai.utb.cz/studium/prijimaci-rizeni/doktorske-studium/
2. Vzdělávání v Kurzech celoživotního vzdělávání, v tuto chvíli můžeme nabídnout
- Kurz EMC
- Kurz KNX
3. Další kurzy se připravují, o kompletní nabídce podáme přes AGA informaci
V oblasti vědecko-výzkumné, vývojové a inovační, ať již formou smluvního výzkumu nebo formou řešení společných projektů dotovaných některým poskytovatelem finanční podpory VaV. Pro tuto spolupráci existuje na Fakultě aplikované informatiky Regionální výzkumné centrum CEBIA-Tech. Podrobné informace o Centru je možné najít na:
https://fai.utb.cz/cebia-tech/
Centrum je zaměřeno na tři výzkumné, vývojové a inovační oblasti
- Aplikace inženýrské informatiky (Automatizace, Robotika, mikropočítače, embedded systémy, elektronické systémy, teorie automatického řízení, Informační technologie, Umělá inteligence, Kyberbezpečnost, Inteligentní budovy)
- https://fai.utb.cz/o-fakulte/zakladni-informace/struktura/ustavy/regionalni-vyzkumne-centrum-cebia-tech/vyzkumne-zamereni-centra/1-vyzkumny-tym-aplikace-inzenyrske-informatiky/
- Bezpečnostní výzkum (měkké cíle, EMC, malé mobilní telekomunikační sítě, analýza nebezpečných látek, virtuální realita)
- https://fai.utb.cz/o-fakulte/zakladni-informace/struktura/ustavy/regionalni-vyzkumne-centrum-cebia-tech/vyzkumne-zamereni-centra/2-vyzkumny-tym-bezpecnostni-vyzkum/
- Alternativní zdroje energie a zpracování odpadních surovin
- https://fai.utb.cz/o-fakulte/zakladni-informace/struktura/ustavy/regionalni-vyzkumne-centrum-cebia-tech/vyzkumne-zamereni-centra/3-vyzkumny-tym-alternativni-zdroje-energie/
Centrum CEBIA-Tech vzniklo v rámci projektu evropské výzvy Věda a výzkum pro inovace a ve fázi jeho budování bylo vybaveno kvalitními laboratořemi na evropské, v některých případech světové úrovni.
Přehled strojního a přístrojového vybavení, které je možné v rámci výzkumných, vývojových a inovačních aktivitách využívat, najdete na:
V případě zájmu o jakoukoliv formu spolupráce s FAI, a také v případě jakýchkoliv dotazů na možnosti spolupráce s FAI, kontaktujte prof. Ing. Vladimíra Vaška, CSc., dr.h.c., proděkana pro spolupráci s praxí a současně ředitele Regionálního výzkumného centra CEBIA-Tech – vasek@utb.cz, tel. 606 777 211. Tento kontakt použijte i v případě nefunkčnosti uvedených odkazů na www stránky FAI/CEBIA-Tech.