Recepce

Po loňské přestávce, z důvodů celosvětové pandemie Covid-19, se letos již počtvrté firmy Asociace Grémium Alarm prezentovali na mezinárodní výstavě v Dubaji. Tak jako v minulých letech výstavu zastřešilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a umožnili tak účast pro členské firmy asociace grémium alarm, které se mohli na výstavě zdarma prezentovat a představit technologie, systémy a služby pro široký okruh zákazníků z celého světa.

Mezinárodní výstava Intersec, která se konala v lednu 2022, zaznamenala opět velkou účast a to více než 1000 vystavovatelů z 136 zemí a více než 34 000 návštěvníků z celého světa. V letošním roce tato přehlídka bezpečnostních technologii pro Blízký východ a Afriku oslavila 23 let  od svého vzniku.

Letos poprvé na stánek české republiky zavítal korunní princ Sheikh Mansoor Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum. Z jeho slov vyplynulo, že Českou republiku dobře zná a intenzivně se zajímal o technologie, které v rámci veletrhu české firmy nabízejí.

Návštěva Prince Sheikha Mansoor Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktou

Výsledkem, že výstava byla velmi úspěšná nejen pro vystavující firmy, ale i pro AGA je, že jsme navázali kontakty na další potencionální zájemce o naši účast na jejich výstavách.  Pro příští rok jsme dostali ujištění, že MPO opět výstavu Intersec 2023 podpoří a asociace AGA i nadále jedná o účasti našich členských firem na dalších výstavách po celém světě. V současné době finalizujeme možnost účasti členských firem na výstavě Ifsec v Londýně.

Otevření českého stánku, tak jako před dvěma lety, pod heslem „Czech Republic The Country For The Future“  se účastnil i velvyslanec ČR Jiří Slavík, který ve svém úvodním slově zdůraznil rostoucí potenciál vzájemné spolupráce obou států v oblasti bezpečnosti a obrany. Další ryze českou doprovodnou akcí byl také slavnostní večer s rautem který uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu na kterém se prezentovaly přítomné české firmy svým potenciálním partnerům.

Nakonec bych rád dodal – Děkujeme MPO a těšíme se na rok 2023!

Milan Ceeh (s mikrofonem), po levé ruce Vlastimil Janecký z MPO a vedle stojí Jíří Slavík velvyslanec ČR v SAE.

Tisková zpráva MPO