024048o2

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH letos v září vstoupí do svého 30. ročníku. Jedna z největších akcí svého druhu v Česku si získala popularitu také v zahraničí a její portfolio vystavovatelů dosahuje v současnosti k osmi stovkám. Historie FOR ARCH sahá hluboko do minulosti, kdy se půl roku po Sametové revoluci poprvé sešli tuzemští i zahraniční architekti a projektanti.

Historie veletrhu FOR ARCH se začala psát v květnu 1990, kdy se do Prahy sjelo na 500 československých architektů a projektantů i jejich kolegů z celého světa. Tedy i těch, kteří za různých okolností opustili tehdejší Československo a po Sametové revoluci se rozhodli vrátit do vlasti, aby společně za účasti tehdejších politických špiček diskutovali o budoucnosti oboru.

Toto setkání, dnes známé jako FORUM ARCHITEKTURY, se stalo impulsem pro otevření našeho trhu novým západním stavebním výrobkům a technologiím a položilo základ stavebního veletrhu FOR ARCH. Architekti s projektanty tak stáli u zrodu dnes největšího tuzemského stavebního veletrhu a stále jsou jeho nedílnou součástí. V současnosti je FOR ARCH unikátní událostí, kde se snoubí všechny oblasti stavebnictví, odborné organizace, novinky a trendy produktů a technologií, ale také významné osobnosti z oboru i politické autority.

Poradenství i diskuze se členy vlády

Také jubilejní ročník konající se ve dnech 17. až 21. září přichází s bezkonkurenční přehlídkou toho nejlepšího v oboru a obohatí svůj koncept na výstavišti PVA EXPO PRAHA o několik novinek. Odborná konference TECHNOLOGICKÉ FÓRUM se tentokrát zaměří na témata digitalizace stavebnictví a rekodifikaci stavebního práva.

První den veletrhu bude také kontraktační pro odborníky, techniky, řemeslníky a architekty. FOR ARCH přinese i klíčové informace, jak pro své bydlení získat dotace. Novinkou budou i chytrá města od A do Z. Jelikož koncept Chytré město cílí na zvýšení kvality života ve městech, jeho součástí je i snižování spotřeby energií, chytré bydlení, eliminace zátěží životního prostředí, optimalizace dopravy a sdílení dat pro veřejné účely. Tedy zasahuje do každé nomenklaturní skupiny veletrhu. Samozřejmostí budou i bezplatná poradenská centra napříč obory připravená pro všechny dotazy návštěvníků akce. Více informací o veletrhu na www.forarch.cz. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.